Teraz wieś Agroturystyka województwa
opolskiego

Aktualności

Serdecznie zapraszamy na tegoroczną edycję konkursu "Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki Regionów"

 Polska Izba Produktu Regionalnego i Lokalnego oraz Urząd Marszałkowski w Opolu we współpracy z Opolskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Łosiowie i Muzeum Wsi Opolskiej zapraszają na  XVI edycję Konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo-Smaki Regionów” na najlepszy regionalny produkt żywnościowy oraz na najlepsze danie i potrawę regionalną i lokalną.

 

 Finał Regionalnej  XVI edycji Konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo-Smaki Regionów” odbędzie się 3 lipca w Muzeum Wsi Opolskiej w Bierkowicach.

 

 

KARTY ZGŁOSZENIA  PROSIMY PRZESYŁAĆ NA ADRES: 

Listem tradycyjnym: Opolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego ul. Główna 1 49-330 Łosiów z dopiskiem dział WGDiA,

lub e-mailem:  wgdia@oodr.pl

 

DO DNIA 10 CZERWCA 2016.

 

Telefon kontaktowy: Pani Renata Wojas, kierownik działu WGDiA  600 - 403 - 526.

 

 

CEL KONKURSU:

Obok głównego, jakim jest identyfikacja regionalnych produktów oraz ich promocja, istotnym stało się przygotowanie ich producentów do uczestniczenia w systemach jakości żywności, zarówno na szczeblu unijnym, jak i krajowym. Ideą konkursu jest też zachęcanie mieszkańców obszarów wiejskich, zwłaszcza tych o niekorzystnych warunkach gospodarowania, do poszukiwania alternatywnych źródeł dochodu.

Dwanaście lat temu, producenci – w większości laureaci konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo” – utworzyli Polską Izbę Produktu Regionalnego i Lokalnego. I to Izba – już po raz dziesiąty – jest organizatorem konkursu.

W 2008 roku rozszerzyliśmy formułę konkursu, wprowadzając kategorię dań i potraw regionalnych, z wykorzystaniem lokalnych, tradycyjnych surowców oraz przyrządzanych według tradycyjnych receptur. Po raz pierwszy wtedy w tak szerokim stopniu w organizację konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów” zaangażował się Związek Województw RP.

Szczegółowe informacje na stronie organizatora: http://www.produktyregionalne.pl/nkd.html

 


Galeria

Pliki do pobrania

Nazwa Wielkość Pobierz
regulamin-nkd-produkt.doc 390 KB
regulamin-nkd-gastronomia.doc 384 KB
zgloszenie-potrawa-2016.doc 31 KB
zgloszenie-produkt-2016.doc 49.5 KB