Teraz wieś Agroturystyka województwa
opolskiego

Aktualności

MIĘDZYNARODOWY KONKURS PLASTYKI OBRZĘDOWEJ

Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Rudnikach (województwo opolskie, powiat oleski) cyklicznie od 25 lat w miesiącu wrześniu organizuje  MIĘDZYNARODOWY KONKURS PLASTYKI OBRZĘDOWEJ, którego przedmiotem jest wykonanie prac plastycznych związanych z obrzędami i zwyczajami ludowymi w cyklu rocznym. W tym roku będzie to wyjątkowe wydarzenie – jubileuszowe, bo już 25! Konkurs i trwająca po nim wystawa pobudza i promuje twórczość artystów ludowych, upowszechnia tradycje oraz rozbudza zainteresowania młodych ludzi sztuką ludową.

Impreza  na stałe wpisała się do kalendarza przedsięwzięć kulturalnych województwa opolskiego. Adresowana jest do twórców ludowych z wielu regionów Polski oraz  zaprzyjaźnionych regionów partnerskich z zagranicy. Cieszy również fakt uczestnictwa w konkursie młodego pokolenia: dzieci i młodzieży szkolnej. W ubiegłorocznej edycji udział wzięło 130 twórców, którzy zaprezentowali ponad 300 prac.

Z każdym rokiem wzrasta liczba zwiedzających wystawę pokonkursową oraz uczestników warsztatów rękodzieła ludowego. Tradycyjne zwyczaje są świadectwem naszych korzeni, a kultura polska po dzień dzisiejszy zawdzięcza im swoją odrębność i swoje jedyne,
niepowtarzalne barwy.

Proszę o rozpropagowanie informacji o naszej imprezie wśród Twórców Ludowych.
W przypadku pytań proszę o kontakt telefoniczny.

Z poważaniem
Dyrektor Janina Pawlaczyk
GOKSiR w Rudnikach
ul. Okólna 2
46-325 Rudniki
tel. 34 3595 068

W załączniku:
-regulamin konkursu,
-karta zgłoszenia.


Galeria

Pliki do pobrania

Nazwa Wielkość Pobierz
karta-zgloszenia.doc 29.5 KB
nowy-regulamin-plastyka-obrzedowa2016.doc 54 KB