Teraz wieś Agroturystyka województwa
opolskiego

Aktualności

XIX Piknik na Florydzie

W dniach 09 – 11.07.2019 r. już po raz 19 zorganizowana została impreza ph. „Piknik na Florydzie” dla dzieci i młodzieży ze środowisk wiejskich z województwa opolskiego. Organizatorem przedsięwzięcia było Opolskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne „Teraz Wieś” przy współpracy z Opolskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Łosiowie, 1. Brzeskim Pułkiem Saperów, Krajową Federacją Hodowców Drobiu i Producentów Jaj, Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu, Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Brzegu, Komendą Powiatową Policji w Brzegu, Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej  w Brzegu, Wojskową Komendą Uzupełnień w Brzegu, Zakładem Karnym w Brzegu, Klubem Wojskowego w Brzegu, Wydziałem Żandarmerii Wojskowej we Wrocławiu oraz 2 Wojskowym Oddziałem Gospodarczym we Wrocławiu.

Impreza miała charakter edukacyjno – rekreacyjny , podczas której dzieci bawiąc się , poznały zasady obchodzenia się z niewybuchami, ratownictwem medycznymi i przeciw pożarowym, prowadzenia samochodu w ciężkich warunkach atmosferycznych na symulatorach, strzelania   z paintballa, łuków i wiatrówki. Klub wojskowy oraz sekcja wychowawcza zapewniła zajęcia plastyczne oraz sprawnościowe z możliwością sprawdzenia się na torze przeszkód. Dużym powodzeniem niezmiennie cieszyły się przejażdżki samobieżnym transportem pływającym PTS-M, oraz pływanie łodziami. Jak co roku nie zabrakło także poczęstunku, którą była wyśmienita wojskowa grochówka.

Dodatkowymi atrakcjami dla dzieci był godzinny pobyt na krytej pływalni oraz zwiedzanie Zamku Piastów Śląskich, a na dziedzińcu uczestnictwo w warsztatach ph.: „Kurczak w domu i szkole nie tylko w rosole”. Ponadto na dziedzińcu zamkowym odbywały się zajęcia edukacyjno – patriotyczne prowadzone przez grupę rekonstrukcyjną prezentującą walki i oddające klimat historyczny , które miały miejsce podczas kampanii wrześniowej w 1939 roku na śląsku. Pokazany został miedzy innymi szpital wojskowy, różne rodzaje broni, działo, motor, umundurowanie żołnierza polskiego jak i żołnierzy wermachtu.

Piknik na Florydzie był Współfinansowany przez Samorząd Województwa Opolskiego oraz Krajową Federację Hodowców Drobiu i Producentów Jaj.

Patronat Honorowy objął Marszałek Województwa Opolskiego Andrzej Buła.

W imieniu uczestników „Pikniku na Florydzie” serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich osób zaangażowanych w realizację tego przedsięwzięcia oraz darczyńcom:

KRUS Oddział w Opolu, PKO Bank Polski S.A. Oddział 1 w Brzegu, Mieszko S.A., ZPC Piast

The Lorenz Bahlsen Sanck – World Sp. z o.o..

 

GALERIA ZDJĘĆ                                  


Galeria