Teraz wieś Agroturystyka województwa
opolskiego

Aktualności

Turniej klas gastronomicznych rozstrzygnięty

       W dniu 05.12.2017 r. w Zespole Szkół nr. 1 im. Powstańców Śląskich w Kędzierzynie Koźlu odbył turniej kulinarny zorganizowany przez Krajową Federację Hodowców Drobiu i Producentów Jaj przy współpracy z Opolskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Łosiowie.

W turnieju udział wzięły cztery szkoły, w których ofercie jest nauczanie o profilu gastronomicznym. Reprezentantami były wcześniej wyznaczone przez nauczycieli  dwuosobowe zespoły.  Turniej kulinarny o tematyce „Kurczak jesienią” miał na celu propagowanie dań z kurczaka w całkiem nowych odsłonach, a co za tym idzie promowanie drobiu jako wspaniałego, pełnowartościowego i smacznego mięsa. 

        Młodzież na swoich stanowiskach miała podstawy czyli całego kurczaka oraz dynię, resztę składników musieli sobie dobrać z ogólnodostępnego stołu wypełnionego różnymi produktami i przyprawami. Turniej polegał na przygotowaniu w przeciągu 120 minut dwóch potraw, dania głównego oraz przystawki, w którą również zaliczała się zupa. Dania podlegały ocenie czteroosobowego jury, Andrzeja Sieradzkiego Prezesa KFHDiPJ, Renacie Wojas i Jadwigi Sadlej – OODR w Łosiowie pod czujnym przewodnictwem wykwalifikowanego szefa kuchni czterogwiazdkowej restauracji na Opolszczyźnie  Kamila Klekowskiego.  Wyłonienie zwycięzców nie było proste, ale po obradach oraz degustacji przygotowanych potraw odczytano werdykt:

I miejsce: Zespół Szkół Zawodowych im. Józefa Lompa w Oleśnie,

II miejsce: Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich w Kędzierzynie Koźlu,

III miejsce: Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Władysława Szafera w Głubczycach ,

III miejsce: Zespół Szkół Zawodowych nr 4 im. Bronisława Koraszewskiego w Opolu

Wszyscy uczestnicy turnieju jak i szkoły otrzymali nagrody rzeczowe sfinansowane ze środków Funduszu Promocji Mięsa Drobiowego.  

GALERIA ZDJĘĆ 


Galeria