Teraz wieś Agroturystyka województwa
opolskiego

Aktualności

Targi TT Warsaw 2018

          Międzynarodowe Targi Turystyczne TT Warsaw  w tym roku odbyły się w dniach 22-24 listopada w Pałacu Kultury i Nauki. Zaprezentowało się ponad 500 wystawców z 53 krajów. Krajem partnerskim 26. już edycji wydarzenia zostały Włochy, które w pełnej krasie przedstawiły swoją ofertę turystyczną. Kraj ten jest spadkobiercą wielkiej starożytnej cywilizacji, która dała podstawy dzisiejszej Europie, a o bogatej historii świadczy choćby fakt posiadania największej liczby zabytków wpisanych na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO. Włochy urzekają pięknem krajobrazów, poczynając od urokliwych wysp i nadmorskich plaż, aż do alpejskich szczytów. Całości dopełnia wyśmienita kuchnia, sprawiająca, że jest to prawdziwy raj dla smakoszów.

          Podczas Targów nie zapomniano także, że jedną z ważnych gałęzi turystyki krajowej i zagranicznej odgrywa turystyka wiejska. W związku z tym w trakcie Targów odbyło się seminarium poświęcone aspektom związanym z promocją oferty turystyki wiejskiej, jej wyzwaniami oraz osiągnięciami. Uczestnicy spotkania mieli okazję zapoznać się z doświadczeniami innych krajów w zakresie promocji turystyki wiejskiej, z planami promocyjnymi Polskiej Organizacji Turystycznej oraz wyzwaniami jakie stoją przed polską turystyką wiejską w zakresie promocji. Zostały również zaprezentowane dobre przykłady działań promocyjnych z wykorzystaniem mediów społecznościowych oraz specjalizacji w promocji oferty turystyki. Seminarium realizowane było przez Polską Federację Turystyki Wiejskiej „Gospodarstwa Gościnne” oraz Lokalną Organizację Turystyczną „Kraina Lessowych Wąwozów” na zlecenie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w ramach Kampanii „Odpoczywaj na wsi”.

          W czasie trwania Targów wręczono także Certyfikaty Polskiej Organizacji Turystycznej . Celem konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny jest podnoszenie jakości i konkurencyjności oferty turystycznej. POT nagradza produkty, które wyróżniają się na tle branży i dają turystom wiele możliwości na spędzenie wolnego czasu w ciekawy sposób. W tym roku wyróżniono 13 produktów turystycznych w kraju. Jeden z Certyfikatów trafił do Zamku Moszna.

Opracowanie:

Joanna Pogórska – Wiercińska

PZDR Olesno


Galeria