Teraz wieś Agroturystyka województwa
opolskiego

Aktualności

Projekt AFINET

Szanowni Państwo,

w załączeniu informacje na temat projektu AFINET (AgroForestry Innovation NETworks), finansowanego w ramach Horyzontu 2020, w który zaangażowany jest Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa - Państwowy Instytut Badawczy w Puławach.

Celem projektu jest rozwój współpracy pomiędzy środowiskiem naukowym, samorządowym, pozarządowym i rolnikami w dziedzinie agroleśnictwa czyli systemu rolniczego, w którym drzewiaste rośliny wieloletnie są w dowolny sposób zintegrowane z roślinami uprawnymi i/lub zwierzętami na tym samym gruncie.

Jednym z działań realizowanych w ramach projektu jest budowa Regionalnej Sieci na rzecz Innowacji w Agroleśnictwie (RAIN) w Polsce. Członkami sieci mogą być, m.in. rolnicy, właściciele lasów, przedsiębiorcy, stowarzyszenia branżowe, grupy EPI, sieci tematyczne, uczelnie, jednostki naukowo-badawcze, jednostki samorządu terytorialnego. Obecnie sieć skupia ponad 30 członków z terenu całego kraju. Podobne sieci tworzone są jeszcze w 8 krajach członkowskich UE. Do głównych zadań sieci należy: dostarczanie informacji o praktykach w agroleśnictwie; identyfikowanie barier, problemów i możliwości związanych z agroleśnictwem; opracowanie listy innowacji w dziedzinie agroleśnictwa.

 

Z poważaniem,

Iwona Obojska
Kierownik
Dział Innowacji w Rolnictwie
Tel.: 22 729 66 34 do 38
E-mail: i.obojska@cdr.gov.pl


Galeria

Pliki do pobrania

Nazwa Wielkość Pobierz
afinet-press-release-1st-campaign-pl.pdf 943.07 KB