Teraz wieś Agroturystyka województwa
opolskiego

Aktualności

PODSUMOWANIE KONKURSU „ SPOSÓB NA SUKCES” 2019

Dnia 20.09.2019 r. odbyło się w Warszawie w Pałacu Belweder, podsumowanie ogólnopolskiego konkursu „Sposób na Sukces” przedsiębiorczość na obszarach wiejskich. Głównym organizatorem konkursu jest Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie. Celem konkursu jest promocja :

-  przedsiębiorczość na obszarach wiejskich w miastach;

- innowacyjnych rozwiązań sprzyjających podnoszeniu jakości życia na obszarach wiejskich, będących przykładami tworzenia i wdrażania „ innowacji”;

- działań na rzecz ograniczania  skutków niekorzystnych zmian klimatu, w tym przedsięwzięć zrealizowanych na rzecz: ochrony środowiska oraz odnawialnych źródeł energii;

- włączenia społecznego, zmniejszania ubóstwa na obszarach wiejskich, ze szczególnym wsparciem zatrudniania osób grup defaworyzowanych  na rynku pracy ( np. osób bezrobotnych, niepełnosprawnych, kobiet powracających na rynek pracy po urlopach macierzyńskich, wychowawczych, emerytów);

- przedsięwzięć efektywnie zrealizowanych przy wsparciu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich i innych programów pomocowych.

Konkurs podzielony jest na 3 kategorie: indywidualna, rodzinna  oraz inicjatywy społeczne.

W tym roku nasze biuro zgłosiło Strzelecką Spółdzielnie Socjalną ze Strzelec Opolskich.

Strzelecka Spółdzielnia Socjalna została utworzona w styczniu 2011r. Działalność skierowana jest głównie na usługi gastronomiczne. Oferuje całodzienne wyżywienie na stołówce, organizuje różnego rodzaju imprezy okolicznościowe i konferencje, bardzo duże zainteresowanie wzbudza organizacja urodzin dziecięcych, bardzo dobra współpraca z zespołem animatorów pomaga dzieciom przeżyć ten wyjątkowy dzień. Spółdzielnia posiada system przywoławczy,  pomaga chronić zdrowie i życie mieszkańców spółdzielni. Bezprzewodowe przyciski przywoławcze można montować w każdym miejscu w budynku (przy łóżku, w łazience, na korytarzu czy klatce schodowej). Wezwanie pomocy sprowadza się do naciśnięcia jednego z nich. Sygnalizacja alarmowo-przyzywowa  dokładnie wskaże miejsce z którego nastąpiło wywołanie. Spółdzielnia prowadzi również w centrum Strzelec Opolskich bar z tradycyjnym polskim jedzeniem. Do dyspozycji gości spółdzielnia posiada trzy sale konferencyjno-bankietowe.  Wszystkie imprezy dopięte są na „ostatni guzik”. Prowadzą swoich klientów przez cały proces organizacji przyjęcia począwszy od wyboru menu,  wystroju sali,   pomocy w wyborze zespołu muzycznego i rezerwacji miejsc noclegowych dla gości  skończywszy. W spółdzielni można wykupić miesięczny abonament obiadowy, bar na ulicy Opolskiej udziela rabatu z kartą dużej rodziny. Spółdzielnia wydaje dziennie od 600-700 posiłków dziennie. Strzelecka Spółdzielnia Socjalna świadczyła usługi cateringowe dla 700 osób podczas X Międzynarodowego Dnia Kobiet Wiejskich, który odbył się w dniu 11.10.2018 r. w Centrum Wystawienniczo – Kongresowym w Opolu.

Gościom polecane są  najlepsze potrawy do wyboru z bogatego menu. Dodatkowo oferują dania na zamówienie np.: pieczone prosię, wiejski bufet ze swojskim jadłem. Kuchnia oparta jest na niepowtarzalnych recepturach profesjonalnych kucharzy.

Do konkursu Spółdzielnia przystąpiła ze swoim nowym produktem „ Dietą Pudełkową” która powstała 1 października 2017 roku.

Pudełkowa  to zespół ludzi z wieloletnim doświadczeniem gastronomicznym, którzy postanowili zbilansować Twój jadłospis. Tworząc nowoczesne menu, oparte o produkty najwyższej jakości oferują catering dietetyczny z dostawą pod wskazany adres. Świadome i racjonalne odżywianie jest niezwykle ważne , szczególnie w obecnych „ zabieganych czasach”. Niezależnie od tego, czy jesteś w pracy, czy w domu, można się cieszyć zdrowym i zbilansowanym posiłkiem. W oparciu o wiedzę dietetyka klinicznego oraz diabetologa nowoczesne i bogate kompozycje dań na cały dzień. Klienci mają do wyboru 3 rodzaje diet: 1500, 1700 oraz 2000 kcal. W skład dziennego zestawu wchodzi 5 posiłków: śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek i kolacja. Prawdziwym kluczem do sukcesu są regularne posiłki , przygotowane z dobrej jakości produktów, brak konserwantów oraz sztucznych dodatków. Dieta pudełkowa to pudełka pełne pasji, które zmieniają złe nawyki żywieniowe. 

W tym przedsięwzięciu zostały zatrudnione 3 osoby w pełnym wymiarze czasowym o umowę o pracę.   Priorytetem spółdzielni jest działanie na rzecz włączenia społecznego. Przedsiębiorstwo zatrudnia osoby bezrobotne a  także kobiety powracające na rynek pracy.  Aktualnie zatrudnionych jest 30 osób na warunkach umowy o pracę oraz 11 osób na warunkach umowy zlecenia.

Z takim dorobkiem Spółdzielnia otrzymała zasłużone III miejsce w kategorii inicjatywy społeczne. Nagrodę odebrała Pani Joanna Kastura prezes Spółdzielni, wzbudziło uczucie spełnienia i docenienia przez komisje a także otoczenie. Pani Joanna daje doskonały przykład dążenia do zamierzonego celu, kobieta z głową pełną pomysłów nakręcająca ludzi do pozytywnego myślenia i stawiania sobie celów.

    Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w dalszych działaniach.   

                                                                    

                                                                                      Agnieszka Cejzik

                                                                                   PZDR Strzelce Opolskie


Galeria