Teraz wieś Agroturystyka województwa
opolskiego

Aktualności

Piknik na Florydzie - siedemnasty rok

Na terenie 1. Brzeskiego Pułku Saperów już po raz 17 odbywał się wakacyjny wypoczynek dla dzieci i młodzieży z województwa opolskiego.  Przedsięwzięcie organizowane przez Opolskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Teraz Wieś oraz Opolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Łosiowie przy współpracy 1 Brzeskiego Pułku Saperów, Krajowej Federacji Hodowców Drobiu i Producentów Jaj, Gminy Brzeg, Straży Pożarnej i Komendy Policji w Brzegu.

 

W dniach 11-13.07.2017 r. koszary brzeskich saperów odwiedziło około 2500 dzieci. Wzorem lat ubiegłych uczestnicy „Pikniku na Florydzie” mogli spróbować swoich sił w strzelaniu śrutem z pistoletów pneumatycznych, strzelania z karabinka paintball’owego oraz strzelania z łuków. Dużym powodzeniem niezmiennie cieszyły się przejażdżki samobieżnym transportem pływającym PTS-M, natomiast na oczku wodnym zwanym Florydą nie obyło się bez pływania łodziami saperskimi oraz pokazów sprzętu wojskowego. Klub wojskowy oraz sekcja wychowawcza zapewniła zajęcia plastyczne oraz sprawnościowe z możliwością sprawdzenia się na torze przeszkód. Teren poligonu był po brzegi wypełniony atrakcjami więc każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Kucharze  stanęli na wysokości zadania i przygotowali typową strawę wojskową, przygotowując wyśmienitą grochówkę. Oprócz świetnej zabawy na poligonie dzieci skorzystały z godzinnego pobytu na krytej pływalni oraz zwiedzania Zamku Piastów Śląskich, uczestnicząc na dziedzińcu w warsztatach kurczakowych oraz pokazach garncarza, rzeźbiarza i kowala.

       Przy organizacji Pikniku na Florydzie zaangażowanych jest szereg instytucji i służb garnizonu, które wykorzystując formę zabawy starali prowadzić zajęcia edukacyjno- profilaktyczne. I w tym roku nie zabrakło przedstawicieli Żandarmerii wojskowej, Policji, Straży Pożarnej oraz służb medycznych. 

Piknik na Florydzie został  współfinansowany z środków Ministerstwa Obrony Narodowej, Samorządu Województwa Oppolskiego oraz Funduszu Promocji Mięsa Drobiowego. 

Galeria zdjęć


Galeria