Teraz wieś Agroturystyka województwa
opolskiego

Aktualności

Pierwsza „Nocna Dycha” w Brzegu już za nami.

W sobotę 16.04.2016r. odbył się pierwszy w Brzegu bieg na 10 km. pn. ”Nocna Dycha”. Celem imprezy jest popularyzacja i upowszechnianie biegania jako najprostszej formy aktywności ruchowej, promocja miasta Brzeg w Polsce, upamiętnienie Święta Wojsk Inżynieryjnych, przeciwdziałanie uzależnieniom oraz promocja zdrowia. Rywalizacja odbywała się w 2 kategoriach open- kobiet i mężczyzn oraz w 7 kategoriach wiekowych z podziałem na kobiety i mężczyzn, Mistrzostwa Służb Mundurowych o Puchar Dowódcy 1 Pułku Saperów w Brzegu, Najlepszy mężczyzna i kobieta z miasta Brzeg, Najstarszy zawodnik.

Wśród wszystkich uczestników zostały również wylosowane dodatkowe nagrody ufundowane przez sponsorów m. in. przez Opolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Łosiowie oraz Krajową Federację Hodowców Drobiu i Producentów Jaj. Wszyscy uczestnicy, którzy ukończyli bieg otrzymali pamiątkowe Medale.

W biegu wzięło udział 850 zawodników, którzy biegli ulicami Brzegu. Uczestników obowiązywał limit czasowy wynoszący 1h30min.. Najszybszy okazał się Pan Adam Nowicki z Gostynia, który osiągnął czas 29 min 33 sek..

Organizatorami Biegu byli: LZS KL „Kotwica” Brzeg, Miasto Brzeg, 1 Pułk Saperów im. Tadeusza Kościuszki w Brzegu, Zamek Piastów Śląskich w Brzegu, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Brzegu, Wojewódzkie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Opolu.

Serdeczne podziękowania dla Romana Zoka prezesa Klubu Lekkoatletycznego „Kotwica Brzeg” za pasję i zaangażowanie jakie włożył w organizację biegu i mamy nadzieję, że wpisze się on na stałe w kalendarz imprez organizowanych w Brzegu.

 

Opracowanie:
Jadwiga Sadlej
Referent ds. WGDiA
OODR w Łosiowie


Galeria