Teraz wieś Agroturystyka województwa
opolskiego

Aktualności

Konferencja podsumowująca Akcję Lato

       W dniu 12 października 2015 r. odbyła się konferencja podsumowująca Akcję Letniego wypoczynku dla dzieci i młodzieży z terenów wiejsko miejskich. Organizatorami przedsięwzięcia był Opolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Łosiowie przy współpracy z Agencją Rynku Rolnego Oddział w Opolu, partnerem konferencji była Politechnika Opolska.

       Tegorocznym tematem przewodnim konferencji było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego ph. „Koszyk warzyw i owoców”, ale oprócz tego wszyscy zgromadzeni goście w tym świetlice wiejskie mieli  okazję  wysłuchać  prelekcji dr inż. Moniki  Dąbrowskiej  nt. „Diety  na  dużej  przerwie” czyli co i w jakich ilościach spożywać aby odżywiać się zdrowo i racjonalnie. Oprócz tego Pani Agnieszka Zagola – Dyrektor ARR Oddz. w Opolu przedstawiła idee rokrocznie wdrażanych na naszych świetlicach wiejskich i nie tylko programów ph. „Owoce i warzywa w szkole” i „Mleko w szkole”. Na samym końcu po wystąpieniu Pani Renaty Wojas Kierownika Działu Wiejskiego Gospodarstwa Domowego i Agroturystyki w OODR w Łosiowie o tym jak dzieci spędzły czas podczas całej Akcji Letniego Wypoczynku rozdaliśmy nagrody wszystkim uczestniczącym w konkursie. Tegorocznymi laureatami zostali:

I miejsce: Świetlica Wiejska Miechowa,

II miejsce: Świetlica Wiejska Minkowskie,

III miejsce: Stowarzyszenie Rozwoju Jankowic Wielkich Janko

Wyróżnienie: Wiejskie Centrum Aktywizacji w Rudziczce

Udział: Świetlica Wiejska w Makowicach, Świetlica Wiejska w Zawiszycach, Łubniański Ośrodek Kultury, Klub Delfiny w Dziergowicach.

Nagrody w konkursie ufundowała Agencja Rynku Rolnego oraz Opolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Łosiowie.

Podczas konferencji został przygotowany zdrowy poczęstunek ufundowany przez Okręgową Mleczarnię Spółdzielczą w Oleśnie, Okręgową Spółdzielnię Mleczarską w Głubczycach, Mleczarnię Turek z Głubczyc, Zakład Produkcyjno Usługowy Jal  z Kępy k. Opola.

Wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowania, a przede wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy za wsparcie.

 

Ewa Klekot

Specjalista ds. WGDiA

OODR w Łosiowie

 

Galeria zdjęć


Galeria