Teraz wieś Agroturystyka województwa
opolskiego

Aktualności

II Wojewódzki Konkurs Kulinarny "Regionalne Smaki"

       W dniu 15.04.2016 r. w Zespole Szkół Zawodowych nr 4 im. Bronisława Koraszewskiego w Opolu już po raz drugi odbył się konkurs ph.  "Regionalne smaki".  Rywalizowało ze sobą 19 par uczniowskich ze szkół z całego województwa opolskiego. Fachowe jury w składzie:  Marek Starzyński –Szef Kuchni w hotelu Best Western w Opolu, właściciel Szkoły Gotowania w Opolu, Tomasz Karoń Szef Kuchni w Centrum Rozrywki Kubatura oraz Daniel Sielicki – przedstawiciel firmy RATIONAL sp. z o.o. oceniało przygotowane potrawy min.  pod względem smaku, sposobu podania czy wykorzystanych produktów regionalnych. 

  Konkurs ze względu na dużą ilość uczestników podzielony był na dwie tury. Jego zakończenie i tym samym  ogłoszenie wyników nastąpiło ok. godziny 16:30.


   Pierwsze miejsce zajął duet z Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie. Jakub Piwowar i Michał Wróbel przyrządzili danie pn. "Dama spod leśnej krainy". Zwycięzcy - oprócz nagrody w postaci dwóch kompletów  noży o wartości 3000 zł każdy - ufundowanych przez firmę Kotanyi, zdobyli  również profesjonalny robot kuchenny dla swojej szkoły ufundowany przez Oddział Terenowy  Agencji Rynku Rolnego, który wręczył osobiście Dyrektor Pan Radosław Jarosz.

II miejsce przypadło Aleksandrze Rejak i Agacie Zwolińskiej z Zespołu Szkół Rolniczych im. Tadeusza Kościuszki w Namysłowie. Uczennice oczarowały jury "Schabem w kapuście z konfiturą z czerwonej cebuli" zdobywając patelnie, tostery oraz zestaw noży.

III miejsce zajęły  z Zespołu Szkół Zawodowych nr 4 w Opolu. Agata Kręc oraz Agata Frania, które przygotowały „Kaczkę Tomasza”. Nagrodą był profesjonalny kurs carvingu.

 

        Oprócz podium padły jeszcze dwa szczególne wyróżnienia, które zostały nagrodzone  ze względu na dobór głównych składników.

  Specjalne wyróżnienie nr 1 powędrowało do uczennic: Sandry Pelka oraz Karoliny Janiszyn  z Zespołu Szkół nr  1 w Kędzierzynie Koźlu za przyrządzenie potrawy pn. „ Modziki z niespodzianką z kompozycją kolorowych klusek i kapustą zasmażaną”, które otrzymały nagrody w postaci małego sprzętu AGD,  sfinansowane przez Opolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego  w Łosiowie.

  Specjalne Wyróżnienie nr 2 otrzymali:  Denis Fiedler i Rafał Choiński z Zespołu Szkół Rolniczych w Prudniku za „Kwaszone udka”. Nagrody w postaci grilli elektrycznych oraz upominków reklamowych sfinansowanych ze środków Funduszu Promocji Mięsa Drobiowego w ramach projektu „Kurczak w domu i szkole nie tylko w rosole”  wręczył Pan Jerzy Chłodnicki – Członek Zarządu Krajowej Federacji Hodowców Drobiu i Producentów Jaj.

 

Opracowanie:

Ewa Klekot

Specjalista ds. WGDiA

OODR w Łosiowie

 

Galeria zdjęć:


Galeria