Teraz wieś Agroturystyka województwa
opolskiego

Aktualności

60 - lecie Koła Gospodyń Wiejskich w Nowej Cerekwi

    W dniu 10 kwietnia 2016r. w Nowej Cerekwi odbyła się bardzo podniosła    uroczystość:

    Jubileusz 60-lecia powstania Koła Gospodyń Wiejskich w Nowej Cerekwi.

   Koło Gospodyń Wiejskich z Nowej Cerekwi, które przez ponad 60 lat aktywności włączyło się w rozwój  Powiatu głubczyckiego i Gminy Kietrz, promując i uczestnicząc w wielu przeglądach i konkursach zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia.

   Uroczystość rozpoczęto mszą świętą po której zaproszeni goście oraz członkinie Koła udali się do Domu Kultury w Nowej Cerekwi na dalszą część uroczystości. Przy pełnej sali ....– przewodnicząca KGW Pani Bedryj z Nowej Cerekwi przywitała zaproszonych gości oraz uczestników uroczystości.

    W czasie uroczystości członkinie Koła przygotowały bogaty program artystyczny, który pięknie wykonany został podczas uroczystości, występowały min.:

- „Cerekwianki” – zespół ludowy

- zespołu taneczny dziecięcy ze Szkoły Podstawowej

- P. Ewa Pawęska z Domu Kultury w Pilszczu ze scenką kabaretową

   Na przestrzeni lat KGW brało udział w licznych konkursach artystycznych, kulinarnych, a także robótek ręcznych i haftu. Gromadziliśmy fundusze na zakup strojów, zakup potrzebnego sprzętu do bieżącej pracy Koła.

   Wszystkim członkiniom Koła należą się ogromne słowa uznania za wieloletni trud pracy w budowaniu tożsamości kultury Nowej Cerekwi wywierając ogromny wpływ na jej rozwój. Zmieniają się czasy, a członkinie Kół Gospodyń Wiejskich są wierne tradycjom przekazywanym z pokolenia na pokolenie.

 

Opracowanie:

Agnieszka Ciemny

TZD  Głubczyce


Galeria